Kvalitní dřevěné hračky pro děti. Krásné hračky pro holky i bezva hračky pro kluky.

Vánoční perníčky

cukrovi9Vánoční perníčky

Ingredience: 400 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 100 g Hery, 2 lžíce medu, 2 lžičky perníkového koření, 2 vejce, 1 lžička prášku do pečiva, 1 vejce na potření

Poleva: 150 g moučkového cukru, 1 bílek, citronová šťáva

Do mísy přesejeme moučkový cukr. Přidáme 2 celá vejce a změklou, nakrájenou Heru. Vše důkladně zamícháme. Přidáme rozpuštěný med a perníkové koření.

Opět důkladně zamícháme. Hladkou mouku spolu s práškem do pečiva přesejeme a přidáme do vzniklé směsi. Vypracujeme hladké těsto. Pokud se těsto lepí, přidáme hladkou mouku. Z těsta vyválíme tenký plát o tloušťce 1 cm, z kterého vykrajujeme různé tvary perníčků.

Perníčky ukládáme na plech, který jsme si vyložili pečicím papírem. Každý perníček potřeme rozšlehaným vejcem. Vložíme do předehřáté trouby na 180 stupňů Celsia a pečeme 8 minut. Při pečení dáváme pozor, aby se nám perníky nespálili.

Po upečení a vychladnutí můžeme perníky ozdobit polevou. Mezi nejoblíbenější vánoční motivy perníčků patří srdíčka, hvězdičky a stromečky.

Příprava polevy: moučkový cukr důkladně přesejeme do mísy. Přidáme bílek, citronovou šťávu a třeme, až vznikne bílá jemná poleva. Polevu naplníme do cukrárenského sáčku a zdobíme perníčky podle vlastní fantazie.

Perníčky jsou hned měkké, takže je můžete ihned konzumovat. Přejeme dobrou chuť.

cukrovi1 cukrovi

Přidat komentář